دارو و لوازم شخصی

۱۳

اردیبهشت
۱۳۹۴

دارو و لوازم شخصی

ارسال شده توسط: سبحان/ 992 ۰

دارو و لوازم بهداشتی شخصیدارو و لوازم شخصی: داروها و لوازم بهداشت شخصی ازجمله مواردی هستند که اهمیت بسیار زیادی در مسافرت‌ها دارند.

همواره به خاطر داشته باشید که اگر از داروهای خاصی استفاده می‌کنید حتماً آن‌ها را به حد الزام به همراه داشته باشید.در غیر این صورت سعی کنید مقداری از داروهای عمومی مثل مسکن‌ها، قرص‌های سرماخوردگی، ضد حساسیت، ضد اسهال، ضد تهوع، آنتی‌بیوتیک، پودر ORS، ماده ضدعفونی ‌کننده مثل بتادین و مواردی را که بدون تجویز پزشک می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید به همراه داشته باشید.

ضمناً تعدادی چسب زخم، گاز استریل، باند و وسایلی که می‌تواند در آسیب دیدگی‌های کوچک به کمکتان بیاید را نیز به فهرستتان اضافه کنید. به همراه داشتن حشره‌کش‌های خانگی و یا پماد دافع حشرات به‌منظور جلوگیری از گزیدگی می‌تواند مفید باشید. اگر در اعضای تیم مسافرتی شما بچه‌های کوچک هم حضور دارند همراه داشتن شیر خشک اضافی، شربت‌های تب بر، قطره و یا شربت مولتی‌ویتامین و دیگر داروهای متناسب الزام به نظر می‌رسد.

قبل از سفر نحوه نگهداری داروها را از دکتر داروساز سؤال کنید. داروهایتان را درجاهایی از اتومبیل که در معرض نور خورشید قرار دارد نگذارید و یادتان باشد که حتماً تاریخ انقضای داروهایتان را که بر روی آن‌ها قیدشده چک کنید. اگر جعبه اصلی داروها را دور انداخته‌اید تاریخ را از روی بدنه آن چک کنید.

(مثلاً تاریخ انقضاء پمادها و کرم‌های موضعی روی انتهای تیوپ پماد حک‌شده است.)

به‌طورکلی می‌توانید شماره تلفن مراکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم را به همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل از راهنمایی کارشناسان آن مراکز استفاده کنید.

لوازم شخصی شامل مسواک، حوله، خمیردندان، کرم ضد آفتاب، پماد های لب و دست، دستمال مرطوب یا ژل‌های شستشو و شوینده‌های سبک است.

تذکر: هرگز داروها را بدون تجویز پزشک و خودسرانه مصرف نکنید.

ظروف شخصی: تا جایی که می‌توانید از ظروفی استفاده کنید که به طبیعت آسیب نمی‌رساند. استفاده زیاد از ظرف‌های یک‌بارمصرف و رها کردن آن‌ها در طبیعت خسارات زیادی را به محیط‌زیست وارد می‌کند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید