تور گلابگیری کاشان

۰۸

اردیبهشت
۱۳۹۵

تور یکروزه طبیعت گردی کاشان بهار ۹۵

ارسال شده توسط: سبحان/ 772 ۰
خانه طباطبایی
خانه طباطبایی

کاشان شهری در ۲۴۰ کیلومتری تهران، در استان اصفهان، میان کوه‎های کرکس و در کویر مرکزی ایران قرار گرفته و آب و هوایی گرم و بیابانی و خشک دارد.
با این حال این مطلب درباره کاشان، خانه‎های دیدنی و قدیمی آن، تپه‎های باستانی سیلک و باغ فین نیست، بلکه مربوط به مراسمی قدیمی و دیدنی به نام گلابگیران است. عجیب است که زیباترین گل‎ها و خوشبوترین گلاب‎های کشور چهار فصل ما از دل کویری چنین خشک بیرون می‎آید.
دو شهر قمصر و نیاسر از اواسط اردیبهشت بمدت دو تا سه هفته میزبان مهمانانی هستند که برای حضور در مراسم گلابگیری به این شهرها سفر می‎کنند. این دو شهر پر از باغ‎های گل‎‌محمدی و جویبارهای زلالی هستند که لطف شهر را برای کسانی که پس از طی کویر به شهر رسیده‎اند دوچندان می‎کند.
گل‎محمدی که در کاشان و اطراف آن کشت می‎شود، از نوع Rosaceus هستند. در زمان گلابگیری در طول روز هوا گرم، اما هنگام غروب و شب هوا سرد می‎شود. بهتر است در گشتی که به این مناطق دارید کفشی سبک و راحت انتخاب کنید و از ریختن زباله خصوصا ظروف یکبار مصرف در محل خودداری کنید.
فرآیند گلابگیری به این شکل است که دیگ‌های بزرگ را پر از گلبرگ‌های گل محمدی و آب کرده روی تل هیزم می‌گذارند و گلاب را با تقطیر بدست می‌آورند. پیش از این برای مراسم گلابگیری دیگ مخصوص و گل‌های محمدی را کنار رودخانه‌ها می‌بردند و ضمن خواندن ادعیه مذهبی مراسم را انجام می‌دادند.
سالیانه حدود ۲ میلیون نفر از مراسم گلابگیران کاشان، قمصر، نیاسرو برزک دیدن می‎کنند.

شرکت مرکز توریسم ایران با اجرای منظم تور یکروزه طبیعت گردی کاشان با بهترین خدمات افتخار خدمت گزاری شما گرامیان را دارد.

جهت اطلاع از سایر تورهای شاد گروهی طبیعت گردی یکروزه و چند روزه با ما تماس بگیرید و یا در خبرنامه سایت عضو شوید تا از آفرهای ویژه تور طبیعت گردی و قیمت تورهای لحظه آخر و تورهای ارزان مرکز توریسم ایران آگاهی یابید.

لوازم ضروری

چراغ قوه داروهای شخصی کارت شناسایی
کرم ضد آفتاب کفش پیاده روی کوله یکروزه
زیر انداز کلاه و عینک آفتابی لیوان و بطری آب
امامزاده پیر داوود قمصر
امامزاده پیر داوود قمصر

قمصر
در فاصله ۳۰ کیلومتری از جنوب کاشان شهر قمصر قرار گرفته است. بهترین زمان برای حضور در مراسم گلابگیری قمصر ساعات اولیه روز ، یعنی زمانی که هنوز آفتاب کاملا گرم نشده است، گل هایی که در ساعات پیش از طلوع چیده شده اند تازه ترند و طبیعتا گلاب بهتری از آنها به دست می‌آید. امکان دیدن مراسم گلابگیری در شهر که پر از باغ گل است برای گردشگران مهیاست، قمصر دارای مردمی مهماندوست و خونگرم و با حوصله است و به گونه‌ای فرایند تهیه گلاب را توضیح می‌دهند که گویی از تکرار این توضیحات خودشان لذت بیشتری می‎برند تا مخاطبشان. بازدید از امامزاده پیر داوود که بنایی متعلق به دوره آل بویه است و گنبد مخروطی و فیروزه‌ای رنگ جالبی دارد غیر از دیدن مراسم گلابگیری و طبیعت زیبای قمصر خالی از لطف نخواهد بود.
نیاسر
در ۳۰ کیلومتری غربی کاشان واقع و به کهن باغشهر ایران معروف است. در دید اول چیزی بیشتر از قمصر به گردشگر ارائه نمی‌دهد.کافی است به ارتفاعات مجاور بروید و کمی از شهر فاصله بگیرید تا با دیدن زیبایی‎‌های طبیعی به ویژه آبشار معروف نیاسر، متوجه شوید، بدون دیدن نیاسر سفری که تا اینجا داشتید بخش مهمی کم داشته است.

جهت اطلاع از قیمت تور یکروزه گلابگیری کاشان که زیر شاخه تور طبیعت گردی می باشد برای گروه ها و یا ایام خاص و اطلاع از قیمت و زمان حرکت سایر تورهای شاد گروهی طبیعت گردی یکروزه و چندروزه با شماره تلفن ۸۸۸۹۷۱۷۹-۰۲۱ مرکز توریسم ایران تماس بگیرید و یا جهت اطلاع از تورهای ارزان لحظه آخر طبیعت گردی و آفرهای ویژه تور طبیعت گردی در خبرنامه سایت عضو شوید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید