دسته: تور یزد

تور یزد

ارسال شده توسط: سبحان/ 1475 ۰

تور یزد هتل سنتی شرق

 

 

هتل سنتی یزد خانه ای است قدیمی، واقع در قلب بافت تاریخی یزد همجوار با مجموعه امیرچقماق و بازار سنتی یزد ، که روزگارانی مامن خاندان سرشناس رشتیان بوده است .

این خانه که تاریخ پایان ساخت آن طبق کتیبه های موجود در خانه۱۲۱۲ هجری قمری می باشد ،دارای معماری بسیار زیبا و چشم نوازی می باشد.

۳حیاط بزرگ و کوچک ،۴ ورودی در جهات مختلف ، پایابهای قنات ، زیرزمین های خنک و آرام ،بادگیرهای بلند و تالارهای دلنشین همه و همه حکایت از قدمت و اصالت خانه دارد. اکنون این خانه که بعنوان یک هتل ۳ ستاره بازسازی شده است ، دارای ۲۴ اتاق با ظرفیت های مختلف ،۲ محوطه رستوران ،۱ رستوران عشایری، ۱سالن متوسط همایش ،کافی شاپ و رستوران fast food در بالای پشت بام ونمایی بسیار زیبا از بافت قدیم شهر بادگیرها میباشد.

اتاقهای این هتل همگی دارای سرویس کامل و مجزای بهداشتی ،سیستم سرمایش و گرمایش ،تهویه مطبوع ،دستگاه چای ساز، تلویزیون و دی وی دی(DVD)، سشوار، شبکه های ماهواره ، یخچال و مینی بارو… میباشند.

شاید نکته غیرقابل باور وجود سونا و جکوزی در این هتل با ساختمانی قدیمی میباشد که خود نمونه ای از تلفیق امکانات مدرن و معماری سنتی است. پیشاپیش ضمن تشکر از حس انتخاب شما امیدوارم اوقات خوشی را در این هتل سنتی یزد سپری کنید.

h.shargh

تور یزد هتل سنتی شرق

ارسال شده توسط: سبحان/ 1462 ۰

تور یزد هتل سنتی شرقدرجه هتل: ۳ ستاره   3 ستاره

آدرس هتل: یزد، خیابان مسجد جامع، کوچه ششم، هتل شرق

تلفن تماس جهت رزرو تور:۸۸۹۷۵۹۳۰

 

مرکز استان یزد در مرکز ایران شهر یزد می باشد. شهر یزد در دشتی گسترده به نام دشت یزد،اردکان بین رشته‌های خرانق و شیرکوه قرار گرفته است. یزد در منطقه جنوب شرق ایران واقع شده است و به نام شهر دوچرخه‌ها و شهر بادگیرها شناخته می شود. اتابکان فارس از مهم‌ترین عوامل پیش رفت این شهر در سده های گذشته به‌شمار می روند و آبادانی یزد از سدهٔ پنجم هجری به بعد بوده است.

معماری قدیم یزد

معماری خاص کویری مشخص ترین وجهه شهر یزد می باشد. مشخص ترین جنبه ظاهری معماری شهر گنبدها،بادگیرها و مناره ها می باشند و از بادگیر برای خنک کردن فضای ساختمان و گرفتن جریان باد استفاده می شده است. از بارزترین نمونه های معماری خاص اقلیم های گرم و خشک در جهان، بافت و ساخت معماری ویژهٔ منطقهٔ یزد است که گذشته از زیبایی خاص این معماری، تناسب آن با شرایط اقلیمی،فرهنگی مردم منطقه و نیازهای ایشان، از ویژگی‌های آن به حساب می آید. معمولاً آب انبار، مسجد، حسینیه، حمام، بازارچه، لرد، جوی آب (برای دسترسی به قنات) و کارگاه‌های کوچک که بسیاری از این امکانات هنوز پا برجا هستند در مرکز هر محله قرار دارد.

اگر در سر هوس سفر به شهر بادگیرها و کویرنوردی مپرورانید بهتر است مکانی را برگزینید که اقامت در آن معرف فرهنگ، آداب رسوم و معماری این شهر بزرگ تاریخی باشد. مکانی با بادگيرهاي بلند، درب‌هاي چوبي، پنج‌دري، كفش كن، هشتي، كرياس، شاه نشين، حوض‌هایی زيبا، قنات و سرداب و نارنجستان، شيشه‌هاي رنگين، تالار سه‌دري که ما را با خود به خاطرات شيرين روزگاران كهن مي برد.

هتل سنتی شرق یزد شکوه و زیبایی معماری یزدی را نشان می‌دهد و دارای فضایی کاملا سنتی و زیبا بوده و در مجاورت بازارها و بافت قدیمی و مسجد جامع یزد قرار گرفته و با ارائه غذاهای اصیل یزدی می‌تواند بخشی از خاطرات زیبای شما در سفر به این شهر کویری و تاریخی باشد.

[table id=20 /]