11

۰۸

اردیبهشت
۱۳۹۵

تور طبیعت گردی ویژه ۱۶ اردیبهشت ۹۵

ارسال شده توسط: سبحان/ 588 ۰

جنگل ابر

جنگل ابر
جنگل ابر

قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی جنگل ابر شاهرود میباشد که یکی از زیباترین نقاط شهرستان شاهرود، با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر میباشد. به دلیل به این نام مشهور است که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیک اند که به‌نظر می‌رسد جنگل بر روی ابرها سوار است و می‌توان در میان ابرها گشت و گذار کرد و به باور بسیاری از دوستاران تور طبیعت گردی یکی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعت ایران محسوب می‌شود، در بیش از ۲۰۰ هکتار از مناطق فوق عملیات نهال کاری با کاشت گونه‌هایی مانند توسکا، ون، اقاقیا، بلوط، افرا، شیردار، ممرز، گلابی وحشی و تعدادی سوزنی برگ از جنس کاج جنگلی و لاریکس و  بذرکاری با گونه‌های بلوط، گلابی وحشی، ون و ممرز انجام شده و عملیات همچنان ادامه دارد. جنگل ابر توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ به عنوان ۱۱۴ اُمین اثر طبیعی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت، در ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ جنگل ابر منطقه حفاظت شده اعلام شد و در فهرست مناطق چهارگانه سازمان حفاظت از محیط زیست در آمد.

این آژانس با اجرای منظم تور طبیعت گردی جنگل ابر افتخار همراهی شما گرامیان را دارد.

گشت های تور شاد گروهی طبیعت گردی جنگل ابر عبارتند از: پیاده روی در دریای ابر جنگل های هیرکانی، جنگل پیمایی در مسیر آبشار آلوچال و مقبره بایزید بسطامی

 

ییلاقات ماسال

ماسال
ماسال

ماسال شهریست که در کنار کوه‌های تالش در استان گیلان ایران و در کنار رودخانه خالکایی که از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد و پس از طی ۴۰ کیلومتر از درون شهر ماسال گذر می‌نماید، قرار دارد. ماسال به معنی کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه می باشد که از کلماتی مانند مازال، مسال و … گرفته شده است و نام این شهر تاریخی هم مانند نام شهر تاریخی ماسوله می باشد فاصلهٔ ماسال با رشت از راه صومعه‌سرا ۵۵ کیلومتر و از شهر تالش ۶۰ کیلومتر میباشد.

این آژانس با اجرای منظم تور طبیعت گردی ماسال افتخار همراهی شما گرامیان را دارد.

گشت های تور شاد گروهی طبیعت گردی ماسال عبارتند از: پیاده روی در ارتفاعات ماسال و جنگل پیمایی در منطقه ییلاقی اولسبلنگاه

کویر مصر

کویر مصر
کویر مصر

مصر (نام‌های پیشین: چاه دراز، کلاته یوسف، مزرعه یوسف)، روستایی از توابع شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان است. این روستا در دشت کویر ایران و در ۴۵ کیلومتری شرق جندق و در ۶۰ کیلومتری شمال خور واقع شده است. روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند. این روستا یکی از مناطق جذاب گردشگری ایران به‌حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست. بخشی از فیلم خیلی دور، خیلی نزدیک در این روستا فیلم‌برداری شده‌است.

این آژانس با اجرای منظم تور طبیعت گردی کویر مصر افتخار همراهی شما گرامیان را دارد.

 

جنگل هزار جریب

هزار جریب
منطقه حفاظت شده هزار جریب

هزارجریب یک منطقه حفاظت‌شده با مساحت ۶۱۹۵ هکتار در استان مازندران و استان سمنان است. این منطقه که به دلیل داشتن جنگلهای کم‌دست‌خورده‌ هیرکانی و همچنین ضرورت حمایت از گونه‌های با ارزش مرال، شوکا، بز و پازن از سال ۱۳۸۰ تحت حفاظت قرار گرفته دارای اقلیم نیمه‌مرطوب معتدل است. این منطقه کوهستانی، دارای درِّه‌های پرآب، پوشش‌های گیاهی نیمه‌انبوه و چراگاه‌های ییلاقی است. رودحانه «زارم رود» مرز شمالی منطقه با پارک ملی پابند را تشکیل می‎دهد. هزارجریب از قدیم به دو بخش تقسیم شده است. چهاردانگه و دودانگه. چهاردانگه نیز سه قسم بوده است: «چهاردانگه‌ی سورتیجی، چهاردانگه‌ی مسعود الملک و چهاردانگه‌ی شهریاری به مرکزیت یانه سر»

این آژانس با اجرای منضم تور طبیعت گردی جنگل هزار جریب افتخار همراهی شما گرامیان را دارد.

برای اطلاع از قیمت و زمان حرکت تورهای شاد گروهی طبیعت گردی یکروزه و چندروزه با تلفن ۸۸۹۷۵۹۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نموده و یا جهت اطلاع از تورهای لحضه آخر طبیعت گردی و آفرهای ویژه تور طبیعت گردی در خبرنامه سایت عضو شوید.

منبع: ویکی پدیا

لوازم ضروری

چراغ قوه داروهای شخصی کارت شناسایی
کرم ضد آفتاب کفش پیاده روی کوله یکروزه
زیر انداز کلاه و عینک آفتابی لیوان و بطری آب
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید